Menu Zamknij

O dniu ślubu, obiektywnie

Zbliżający się dzień ślubu nie musi być stresującym wydarzeniem, będzie wyjątkowy jeżeli zaplanujesz go tak by wiedzieć co po czym następuje.

Plan Waszego dnia jest o tyle istotny, że w dniu ślubu już nie będzie czasu na tworzenie harmonogramu. Wtedy już tylko działacie. Żeby wszystko szło jak należy trzeba nad tym popracować wcześniej. O usługodawcach, zaproszeniach gości i ilości wódki na wesele nie będę się rozpisywał, poczytasz o tym w innym poradniku. Moim celem jest przybliżyć Tobie wizję dnia ślubu, który zaczyna się dzień wcześniej.

Dobrze było by gdyby to był dzień wolny od ważnych zajęć, wszystko powinno być już potwierdzone i dopięte, żeby nic znaczącego tego dnia nie załatwiać ponieważ spokój będzie istotny w kwestii Twojego odpoczynku i wcześniejszego położenia się spać w celu lepszej regeneracji. W dniu ślubu wstaniesz wcześnie: toaleta, kawa, szklanka wody, siku, a później fryzjer i makijażysta… na wszystkie te zadania musisz mieć więcej czasu niż zwykle ponieważ masz się nie spieszyć. Twój spokój wpłynie na jakość Twojego dnia ponieważ i tak czeka Cię mnóstwo atrakcji. Dziel się zadaniami z narzeczonym, świadkami, rodzicami, znajomymi którzy są pod ręką działajcie w teamie, będzie Ci łatwiej. Miej naładowany telefon by móc skontrolować wszystkie sprawy, odbieraj telefony, potwierdzaj, odhaczaj i myśl tylko pozytywnie. Pamiętaj, żeby tak stworzyć rezerwę czasu, żeby mieć czas na wyjście do toalety, napicie się kawy lub wody i zjedzenie czegoś – musisz mieć dużo energii. Jako fotograf od samego rana jestem obserwatorem „dnia młodych” mam więc świadomość jak wiele się dzieje. Fryzura ułożona, makijaż położony, powrót do domu i chwila relaxu, by przed ubieraniem sukni, która też wymaga czasu na włożenie trochę odsapnąć. Zawsze polecam ubierać się tuż przed samym wyjściem lub błogosławieństwem bywa z tym różnie ponieważ poruszanie się w sukni ślubnej po domu może być nie lada wyzwaniem. Miej porządek w domu ale taki… byś mogła wszystko znaleźć. Podczas fotoreportażu ślubnego porządek również lepiej wychodzi na zdjęciach ;).

Warto zaplanować wcześniej miejsce błogosławieństwa, a po nim czas na pamiątkowe zdjęcia w domu z najbliższymi. Wychodząc z domu pamiętaj o zabraniu ze sobą najważniejszych rzeczy osobistych (łącznie z zapasowymi wygodnymi butami do tańca) i zamknij mieszkanie…

Od tego momentu wszystko już biegnie swoim torem, droga na ślub, przyjazd do kościoła, uroczyste wejście, ceremonia ślubna, wyjście z kościoła i życzenia… Trzeba liczyć, że 100 osób średnio składa ok 20 min życzenia i do tego daje prezenty i kwiaty… musisz mieć bezpieczne miejsce do ich składowania, podobnie jest ze skrzynką na koperty, zabezpiecz ją, najlepiej nie woź jej ze sobą tylko trzymaj pod kluczem. Droga na przyjęcie weselne nie może być wyścigiem. Lepiej, żebyście przyjechali jako jedni z ostatnich. Goście będą już na Was czekać, a fotograf i operator video bezstresowo przyjadą przed Wami, przygotują sprzęt i będą gotowi by pokazać Was w otoczeniu czekających na wspólną zabawę bliskich. Szampan, toast, pyszne jedzenie, pierwszy taniec i zabawa do rana… nie zapomnij się uśmiechać bo to wspaniały dzień i chcesz spędzić go wyjątkowo 🙂